Žiaci 7. ročníka dnes vymenili tradičné učebné postupy za ostrú rétorickú výzvu. Na hodine anglického jazyka sme si vyskúšali formát „Debate Show“, kde sa naša trieda premenila na diskusnú arénu. Témou dňa bola otázka: "Should schools replace all textbooks with tablets and laptops?"
Žiaci boli rozdelení na dva tábory – zástancov moderných technológií a zástancov tradičných kníh. Počas dvadsaťminútovej prípravy museli tímy vytvoriť logické argumenty, predvídať protiútoky súpera a všetko to sformulovať v anglickom jazyku. Diskusia mala skvelý spád, nechýbali emócie, pohotové reakcie moderátora ani „zákerné“ otázky od našich pozorovateľov. Hoci sa diskusia niesla v priateľskom duchu, argumenty boli podložené faktami.
Napokon publikum hlasovaním rozhodlo – v dnešnom súboji zvíťazila strana „PROTI“, ktorá obhájila dôležitosť a nenahraditeľnosť klasických kníh vo vzdelávaní.
Sme na našich siedmakov hrdí. Ukázali, že angličtina nie je len predmet v rozvrhu, ale nástroj, ktorým dokážu obhájiť svoj názor, počúvať druhých a kultivovane viesť debatu.